SZKÓŁKA DRZEW I KRZEWÓW

Szeroki wybór drzewek i krzewów iglastych

Od czterdziestu lat produkujemy materiał młody i dorosły kilkudziesięciu gatunków drzew i krzewów ozdobnych, z przewagą roślin iglastych, w szerokim asortymencie odmian. Każdego roku wprowadzamy do sprzedaży nowe pozycje roślinne, przeznaczone do całorocznych nasadzeń. Staramy się, aby nasza oferta była pełna i wszechstronna, dlatego obok produkcji drzewek i krzewów iglastych wytwarzamy także pnącza i byliny ogrodowe.

Dysponujemy drzewami i krzewami iglastymi w formie:

– kolumnowej (cis, żywotnik zachodni)
– płożącej (m.in. jałowiec)
– krzaczastej (jodła, cis, świerk, sosna)

szkolka drzew i krzewow  3

szkolka drzew i krzewow 4

szkolka drzew i krzewow 5

Szkółka kontenerowa

Stanowimy szkółkę, która specjalizuje się w produkcji sadzonek metodą kontenerową. Nazwa tej metody pochodzi z języka angielskiego i dotyczy jej najważniejszego elementu – kontenera. Jest to specjalna doniczka o elastycznej, lekkiej i wytrzymałej konstrukcji, w której hodowane są sadzonki w początkowej fazie wzrostu.

IMG_7556

szkolka drzew i krzewow

szkolka drzew i krzewow 6

Zalety szkółki kontenerowej

– w przypadku sadzonek produkowanych w kontenerach używane jest pojęcie zakrytego systemu korzeniowego – oznacza to, że korzeń przerasta substrat, w którym się rozwija.
– uprawa w doniczce ułatwia transport, oraz pozwala na sadzenie roślin do gruntu wiosną, latem i jesienią
Wszystkie oferowane przez nas rośliny pochodzą wyłącznie z własnej produkcji, dzięki czemu są przystosowane do warunków klimatycznych.

 

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji KONTAKT