DRZEWKA SZCZEPIONE

galeria14

IMG_5627

IMG_5630

Wyjątkowe drzewa i krzewy szczepione

Rośliny iglaste szczepione wpływają na swoisty styl każdej otwartej przestrzeni. Mimo że bajeczne formy nadawane roślinom były już popularne w starożytności, dziś nadal zaskakują swym niepowtarzalnym urokiem.

Szczepienie roślin iglastych

Szczepienie jest jedną z najważniejszych metod rozmnażania iglaków. Polega ono na zrośnięciu się dwóch roślin lub ich części. Ze względu na stopień skomplikowania praktykuje się je jedynie w szkółkarstwie. Szczepienie pozwala uzyskiwać wyjątkowe odmiany roślin o barwnych igłach i charakterystycznych formach .

Nasza oferta obejmuje wiele interesujących i rzadko spotykanych odmian roślin szczepionych. Dysponujemy roślinami, takimi jak:

– sosny

– świerki

– jodły

– jałowce

Naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości rośliny, zarówno pod względem wykonania szczepienia, jak i czystości odmianowej.

IMG_5640

IMG_5647

IMG_5652

Dlaczego szczepimy rośliny iglaste

Powodów jest kilka:

– wiele roślin ozdobnych, w tym jodły, modrzewie czy sosny, rozmnaża się jedynie przez szczepienie ze względu na brak możliwości rozmnażania przez sadzonki, które nie chcą się ukorzeniać

– szczepienie pozwala zastąpić słabszy system korzeniowy gatunku lub odmiany systemem korzeniowym, który jest bardziej wytrzymały na mróz, odporny na choroby i niesprzyjające pH podłoża

– dzięki szczepieniu można uzyskać efektowne formy drzew i krzewów iglastych – np. na jednej podkładce szczepi się formę kulistą jałowca, a niżej płożącą, aby po kilku latach zobaczyć gustowną roślinę przypominającą postać w tunice

Uzyskanie form szczepionych jest pracochłonne i trwa dłużej niż uprawa roślin rozmnażanych z sadzonek, ale efekty, które widzimy po owocnych szczepieniach, nieustannie zachwycają naszych klientów.

W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji o ofercie szczepionych iglaków zapraszamy do naszego Gospodarstwa Szkółkarskiego Końca.

 

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji KONTAKT